Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Zwykła 21 I 2018 r.

1 Obchodzimy dzisiaj Dzień Babci juttro Dzień Dziadka pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.

2 W środę 24 stycznia obchodzimy wspomnienie Św. Franciszka Salezego patrona pracowników mediów.

3 W czwartek 25 stycznia obchodzimy Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, kończy ono Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4 W piątek 26 stycznia obchodzimy Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.

5 W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie młodych przygotowujących się do bierzmowania oraz zapraszam radnych parafialnych na spotkanie podsumowujące ubiegły rok inwestycyjny.

6 Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczamy na budowę domu parafialnego.

7 Zapraszamy na doroczny bal charytatywny który odbędzie się dn. 10 lutego w ostatnią sobotę karnawału o godz. 20.00 w Elgromie w Falentach. Zapisy i warunki udziału jak w zeszłym roku.

8 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, a dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku feryjnego.II Niedziela Zwykła 14 I 2018 r.

1 Obchodzimy dzisiaj Dzień Migranta i Uchodźcy, jest on zachętą do podjęcia ewangelizacji i niesienia pomocy migrantom w zachowaniu wiary.

2 W środę 17 stycznia obchodzimy Dzień Judaizmu w kościele katolickim w Polsce.

3 W czwartek 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan, zakończony Świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

4 Zapraszamy na doroczny bal charytatywny który odbędzie się dn. 10 lutego w ostatnią sobotę karnawału o godz. 20.00 w Elgromie w Falentach. Zapisy i warunki udziału jak w zeszłym roku.

5 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.Niedziela Chrztu Pańskiego 07 I 2018 r.

1 Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

2 Zapraszamy na doroczny bal charytatywny który odbędzie się dn. 10 lutego w ostatnią sobotę karnawału o godz. 20.00 w Elgromie w Falentach. Zapisy i warunki udziału jak w zeszłym roku.

3 Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień opublikowany jest na Stronie Głównej

4 Za tydzień w niedzielę 14 stycznia 2018 roku gościć będziemy w parafii ks. dr Radosława Kacprzaka, który jest wykładowcą homiletyki w Seminarium Duchownym w Radomiu i kapelanem szpitala. Głosił on już rekolekcje w naszej parafii i wiele razy sprawował Eucharystię.
Podczas Mszy świętych będzie on głosił homilie dzieląc się doświadczeniem Słowa Bożego i zaprezentuje swoją najnowszą książkę pod tytułem Moc(ne) słowa. Kazania wybrane. W książce znajdują się teksty, które były głoszone także w naszej parafii. Po Mszach świętych będzie możliwość zakupienia książki i uzyskania dedykacji autora.
Ofiary za książkę będą przeznaczone dla kontemplacyjnego zakonu sióstr klarysek, z którymi współpracuje ks. Radosław. Zachęcamy do zapoznania się z tą najnowszą publikacją naszego Gościa.

5 W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Władysława Sadowska l. 93 oraz Adam Lech l.62

do góry