Wydarzenia

Adwent_2013

Adwent to radosne oczekiwanie na Zbawiciela. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego "adventus", które oznacza przyjście. Naszym polskim zwyczajem adwentowym są Roraty. Jest to Msza św. sprawowana ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwykle bardzo wcześnie rano. Z Roratami związany jest zwyczaj zapalania specjalnej świecy ozdobionej mirtem, lub stopniowego zapalania czterech świec w wieńcu oznaczających cztery niedziele Adwentu. W liturgii adwentowej obowiązuje fioletowy kolor szat liturgicznych. Jako barwa powstała ze zmieszania błękitu i czerwieni, które odpowiednio wyrażają to co duchowe i to co cielesne, fiolet oznacza walkę między duchem a ciałem.
Znaczenie symboli adwentowym możemy znaleźć na stronie:
Parafia_ Zelistrzewo
W tym roku rekolekcje w naszym kościele rozpoczynamy w pierwszą niedzielę adwentu. Rekolekcje prowadzi Ks. Radosław Kacprzak wykładowca homiletyki w Seminarium Duchownym w Radomiu oraz Kapelan Szpitala Radomskiego.
Rozpoczynamy drugi tydzień adwentu
Zbieramy dary dla potrzebujących, sprzedajemy świece wigilijne i opłatki na stół wigilijny.
List Pasterski Episkopatu na Adwent 2013
Rozpoczynamy trzeci tydzień adwentu
Trzecia niedziela zwana z łacińskiego Gaudete (radujcie się) wyróżnia się tym, że podczas liturgii używa się szat koloru różowego, kolor ten symbolizuje nam, że czas Bożego Narodzenia jest już blisko. Świeca adwentowa jest też tego koloru.
Już czwarty, najkrótszy tydzień Adwentu , raptem trzy dni do Bożego Narodzenia. Ostatnie chwile przygotowań do Wigilii i Bożego Narodzenia.powrót

do góry