Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 21.10.2018


1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na całym świecie, dlatego też dzisiejsza taca przeznaczona zostanie na cele misyjne.
2. Dziś gościmy w naszej Parafii o. Arkadiusza Bajaka misjonarza, który przybliży nam problem misji, a po Mszy Św. będzie zbierał ofiary na cele misyjne.
3. W środę 24.10.18 kolejne w naszej parafii WOW- warsztaty odnowy wiary. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian skorzystania z tej formy pogłębienia swojej wiary
4. W dniach 3-28 października w Rzymie obraduje XV Zgromadzenie ogólne synodu biskupów w Rzymie pod hasłem Młodzież, wiara i rozeznanie powołania. Z naszego dekanatu wczoraj wyjechała grupa młodzieży również i z naszej parafii do Częstochowy na nocne czuwanie w intencji trwającego Synodu.
5. W najbliższą Niedzielę Msza Św. dla rodziców i dzieci I – Komunijnych o godz. 16.00
6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych czas nie smutku ale wielkiej radości. Dlatego też w naszej Parafii organizujemy 28.10.18 w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00 pochód Wszystkich Świętych z naszego kościoła do Szkoły Podstawowej w Ładach, gdzie odbędzie się bal Wszystkich Świętych podczas którego wybierzemy najlepsze przebranie za Świętego w kategorii dzieci i dorosłych.
7. Dziś przyjmujemy po Mszach Świętych wypominki roczne i jednorazowe. Jednorazowe będą wyczytywane 02.11.18 podczas procesji w kościele po Mszy Świętej zbiorowej o 18.00 w intencji zmarłych oraz polecanych w wypominkach jednorazowych. Wypominki roczne będą odczytywane przed Mszą Świętą o 8.00 i 9.30 w niedziele oraz w intencji tych zmarłych będą sprawowane przez cały rok Msze Święte w pierwsze środy każdego miesiąca.
8. Nasza parafia dysponuje kilkoma biletami na uroczystą Mszę Świętą 11 listopada o godz. 9 w Świątyni Opatrzności Bożej oraz na Koncert tego samego dnia o godz. 17.
9. W dzisiejszym Gościu m. in. Antonina Krzysztoń opowiada, jak kilka razy uniknęła śmierci, w Idziemy – m. in. o znanym perkusiście Janie Budziaszku, który – kiedy się nawrócił – objechał z różańcem cały świat, w Niedzieli m. in. o tym czy twórczość literacka Jana Pawła II jest zbyt trudna.
10. W czwartek spotkanie dla ministrantów i kandydatów, rozpocznie się o 18.00.
11. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II.
12. Taca w najbliższą niedzielę jest tacą inwestycyjną. Bóg zapłać za złożone ofiary
13. W najbliższą niedzielę zmiana czasu: zegarki przesuniemy z godziny 3.00 na 2.00.
14. Pierwszy piątek listopada wypada w dzień zaduszny dlatego też spowiedź pierwszo-piątkową przesuniemy na wtorek 30 października od godz. 16.00. Msza Św. w tym dniu o 18.00. Tego dnia od rana odwiedziny chorych.
15. W zeszłą niedziele zebraliśmy 1571 zł na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia
16. Proszę o odbiór brytfann na ciastaOGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10.2018

1. W środę 17.10.18 kolejne w naszej parafii WOW- warsztaty odnowy wiary. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian skorzystania z tej formy pogłębienia swojej wiary
2. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 8.00 i 18.00, w niedziele po Mszy Św. o 9.30. Różaniec dla dzieci w środy i piątki po Mszy Św. o godz. 18.00
3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych czas nie smutku ale wielkiej radości. Dlatego też w naszej Parafii organizujemy 28.10.18 w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00 pochód Wszystkich Świętych z naszego kościoła do Szkoły Podstawowej w Ładach, gdzie odbędzie się bal Wszystkich Świętych podczas którego wybierzemy najlepsze przebranie za Świętego w kategorii dzieci i dorosłych.
4. Dziś rozpoczynamy przyjmowanie wypominków rocznych i jednorazowych. Jednorazowe będą wyczytywane podczas procesji w kościele po Mszy Świętej zbiorowej o 18.00 w intencji zmarłych oraz polecanych w wypominkach jednorazowych. Wypominki roczne będą odczytywane przed Mszą Świętą o 8.00 i 9.30 w niedziele oraz w intencji tych zmarłych będą sprawowane przez cały rok Msze Święte w pierwsze środy każdego miesiąca.
5. W dzisiejszym Gościu m. in. o tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat, w Idziemy – m. in. o co chodzi w najbliższych wyborach i jakie znaczenie będzie miał dla nas ich wynik, w Niedzieli m. in. o integracji środowisk chrześcijańskich.
6. Dziś można wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia składając ofiarę do specjalnej puszki przed kościołem.
7. W czwartek spotkanie dla ministrantów i kandydatów, rozpocznie się o 18.00.
8. W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek Święto św. Łukasza Ewangelisty, w piątek wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego
9. W październiku są jeszcze wolne intencje mszalne
10. Zamiast spowiedzi I-piątkowej 2 listopada zapraszamy na spowiedź 30 października od godz. 16.00, Msza św. w tym dniu o 18.00.OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 07.10.2018


1. W środę 10.10.18 rozpoczynamy w naszej parafii WOW- warsztaty odnowy wiary. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian skorzystania z tej formy pogłębienia swojej wiary
2. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 8.00 i 18.00, w niedziele po Mszy Św. o 9.30. Różaniec dla dzieci w środy i piątki po Mszy Św. o godz. 18.00
3. Dziś spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci I – Komunijnych po Mszy Św. o godz. 11.30
4. W dzisiejszym Gościu m. in. bezpłatny dodatek – płyta DVD z filmem „Sprawa Chrystusa”. To prawdziwa historia o człowieku, który nie potrafił uwierzyć, że Jezus naprawdę istniał i zbawił człowieka. Historia dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera, który zmierzył się z największą tajemnicą chrześcijaństwa i własnym rozumem, w Idziemy : z abp. Henrykiem Hoserem, wysłannikiem papieskim do Medjugorie, rozmawia Monika Odrobińska, w Niedzieli z Carlem Casinim – legendarnym włoskim obrońcą życia – rozmawia Włodzimierz Rzędzioch.
5. Za tydzień 14 październik 2018 po raz kolejny będzie można wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin to nie tylko szansa na edukację, ale przede wszystkim formacja w duchu wartości chrześcijańskich.
6. W poniedziałek spotkanie dla ministrantów i kandydatów, rozpocznie się Mszą Św. o 18.00
7. W sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
8. W październiku są jeszcze wolne intencje mszalne
9. Taca inwestycyjna z zeszłej niedzieli wyniosła 7512 zł.

do góry